آزمون آیلتس IELTS چیست؟

International English Language Testing System یا به اختصار IELTS (آیلتس) به معنی سیستم ارزیابی جهانی زبان انگلیسی برای کسانی قصد ارزیابی تسلط زبانی خود به انگلیسی برای مهاجرت تحصیلی یا کاری دارند. آیلتس معتبرترین و محبوب ترین آزمون زبان انگلیسی برای متقاضیان مهاجرت و ادامه تحصیل میباشد.

آزمون آیلتس چیست؟

آزمون آیلتس امتحانی با فرمت و ساختار هوشمندانه است که در واقع کاربرد واقعی زبان انگلیسی در دنیای روزمره است و همین امر سبب تفاوت فاحش آن با سایر آزمون‌های زبان انگلیسی می‌شود. در ابتدا تعداد شرکت کنندگان آزمون آیلتس بسیار اندک بود، در نهایت سال ۱۹۸۹ با پیوستن موسسه‌ی (IDP) استرالیا این آزمون شکل بین‌المللی به خود گرفت و نام (IELTS) به همراه کلمه (International) برای این آزمون قرار گرفت.

این تست به صورت کاملا سیستماتیک و هدفمند به سنجش و ارزیابی تمام مهارت های انگلیسی برای موفقیت در کار و تحصیل در خارج از کشور، میپردازد. و از بالاترین و معتبرترین استانداردهای بین المللی جهت سنجش سطح زبان انگلیسی داوطلبان پیروی میکند.

برای طراحی آزمون و گزینش سوالات مربوط به هر سنجش، تیمی متشکل از یک روان شناس، جامعه شناس، چند کارشناس زبان شناسی و چند متخصص Testing باهم همکاری میکنند.

موسسات آموزشی، کارفرمایان، سازمان ثبت نام حرفه ای و ادارات مهاجرت دولتی اغلب مستلزم اثبات مهارت زبان انگلیسی به عنوان بخشی از مراحل استخدام یا پذیرش هستند. آیلتس برای این اهداف به طور گسترده ای پذیرفته شده است. بیش از ده هزار سازمان و موسسه در سراسر جهان آزمون آیلتس را به رسمیت میشناسند، بنابراین می توانید به شرکت دراین آزمون که سالانه بیش از 3 میلیون بار برگزار میشود، اعتماد کنید.

آزمون YÖS چیست؟
بخوان

آیلتس ، آزمونی جامع

طبیعتا مهارت های زبانی برای کسی که قصد تحصیل در محیط آکادمیک دانشگاه را دارد با کسی است که قصد کار در جامعه ای انگلیسی زبان کاملا متفاوت است .به همین منظور آزمون آیلتس به دو گروه “آیلتس آکادمیک” و “آیلتس جنرال” تقسیم می گردد. بسته به هدف، شما باید در یکی از این دو ماژول شرکت کنید.

تفاوت آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال چیست؟

معمولا برای قبولی در دانشگاه­ های کشورهای مختلف نیاز به آیلتس آکادمیک خواهید داشت چرا که این آزمون، زبان انگلیسی که شما برای یک محیط علمی و دانشگاهی نیاز دارید را می آزماید. آیلتس جنرال همانطور که از نامش پیداست موضوعات عمومی ­تری را در بر می­ گیرد و معمولا افرادی که می­ خواهند برای مهاجرت اقدام کنند به نتیجه این آزمون نیاز خواهند داشت. آیلتس جنرال زبان انگلیسی شما را در کاربرد روزمره و موقعیت­ های اجتماعی می آزماید. آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال فقط در دو بخش Writing و Reading با هم تفاوت ­هایی دارند.

مراحل آزمون آیلتس

آزمون آیلتس در دو مرحله برگزار می گردد. مرحله اول، بخش کتبی آزمون است که مدت ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه است. در آزمون کتبی، مهارت های شنیداری، خواندن و نوشتاری مورد ارزیابی قرار می گیرد.مرحله دوم آزمون آیلتس، مرحله گفتاری است. در این بخش مهارت صحبت کردن شما به زبان انگلیسی سنجیده میشود. همچنین بخش های مختلف آزمون نیز شامل شنيداری، خواندن و نوشتاري همگی دريك روز برگزار خواهد شد. فراموش نکنین که آزمون مصاحبه نیز به فاصله يك هفته قبل يا بعد از آزمون كتبي انجام می شود.

آزمون YokDil
بخوان

تست Listening

ازمون کتبی شما با بخش Listening شروع میشود ، در این بخش که شامل چهار قسمت هست  و برای هر بخش آن 10 سوال طراحی شده  است (جمعا 40 سوال)،  که کلا زمان این آزمون نیز 20 الی 30 دقیقه می باشد.

تست Reading

مرحله ی بعد بخش Reading  آغاز میشود.  به شما در این بخش  40 سوال داده میشود ، که شما یک ساعت  فرصت دارید  به سوالات پاسخ دهید. متن ها و سوالات دفترچه آزمون همگی از کتاب ها، روزنامه ها، جزوه ها و مجله های غیرتخصصی انتخاب میشود. تسلط شما بر زمان در این بخش  یکی از مهمترین فاکتورهاست که در یک پست دیگه مفصل دربارش باهم صحبت میکنیم.

تست Writing

برای بخش نوشتاری یا همان Writing  یک ساعت زمان در نظر گرفته شده . در این بخش دو موضوع به شما  داده خواهد شد تا درمورد آن متنی بنویسید. با تجربه ای که این سال ها به دست آمده بهتر است که بیست دقیقه را به سوال اول اختصاص دهید. متن نخست باید حداقل در 150 کلمه نوشته شود. چهل دقیقه بعد را نیز میتوانید برای نوشتن موضوع دوم با میزان حداقل 250 کلمه اختصاص دهید. فراموش نکنید که متنهای کمتر از 150 و 250 کلمه نمره کامل دریافت نخواهند کرد.

تست Speaking

و بالاخره بخش مکالمه یا همان Speaking  که شامل مصاحبه است که بین 11 الی 14 دقیقه زمان خواهد برد. اصولا داوطلبان در این بخش خیلی دچار استرس میشوند ولی من به  شما توصیه میکنم که سخت نگیرید ، تصور کنید برای نوشیدن قهوه به کافه ای دعوت شدید . ( روز مصاحبه آروم  باشین و لبخند هم فراموش نکین)  بخش اول مصاحبه شامل سوالات شخصی و عمومی در مورد وضعیت خانوادگی، وضعیت شغلی، محل زندگی داوطلب و سوالاتی راجع به علایق شما خواهد بود. در بخش دوم نیز موضوعی به شما  داده خواهد شد تا در مورد آن دو دقیقه صحبت کرده و عقیده و نظر خود را عنوان کنید. بخش سوم نیز مصاحبه گر به میزان 4 الی 5 دقیقه در محدوده موضوع عنوان شده با شما بحث و تبادل نظر خواهد داشت.

آزمون YDS
بخوان

جدول زیر نشان دهنده معنی هریک از نمرات گرفته شده در آیلتس است:

IELTS Scoreطریق ثبت نام در آزمون IELTS

جهت ثبت نام در آزمون میتوانید از طریق مجموعه دلفین در سریع ترین زمان ممکن بصورت آنلاین اقدام نموده و در آزمون ثبت نام نمایید.

 

آزمون

IELTSآزمونآزمون آیلتس چیست؟آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *