AlES | آلس

آزمون آلس آزمونی در دو مفاد با مضمون ریاضی، تست هوش و ادبیات زبان ترکی استانبولی است. سوالات ریاضی و تست هوش در سطح ساده­ای است اما تکنیک حل سوالات و مدیریت زمان، نقش کلیدی در کسب نمره بالا دارد.

ALES یک آزمون استعداد سنجی است که تا پنج سال اعتبار دارد و شامل ۴ بخش می‌شود: ۲بخش مربوط به ریاضیات (Quantitative) و ۲بخش مربوط به زبان (Verbal)، هر بخش شامل ۵۰ سؤال می‌باشد و در کل شما باید به ۲۰۰ سؤال پاسخ دهید. این آزمون ۱۸۰ دقیقه به طول می‌انجامد. هدف از آن سنجش توانایی افراد در زمینه های کلامی، ریاضی و تفکر منطقی می‌باشد که بر میزان موفقیت آنان در طی تحصیلات تکمیلی می‌تواند تأثیرگذار باشد.

بدین ترتیب سؤالات این آزمون در جهت سنجش میزان معلومات افراد در رشته تحصیلی تخصصی آن‌ها نمی‌باشد. تمام کسانی که در سال آخر دوره لیسانس مشغول به تحصیل هستند، دارندگان مدارک لیسانس، فوق لیسانس و دکترا و یا دانشجویان دوره فوق لیسانس و دکترا می‌توانند در این آزمون شرکت نمایند.

گزینش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌های تركیه از طریق كنكور سراسری تخصصی(مانند ایران) انجام نمی‌پذیرد، بلكه دانشگاه‌ها به‌صورت جداگانه مدارك و امتیازهای لازم را از داوطلباندرخواست نموده و با برگزاری امتحانات داخلی اقدام به پذیرش دانشجو در این مقاطع می‌نمایند. ALESیکی از شروط دانشگاه هاست که البته می توان به‌جای آن GRE را ارائه کرد که معادل انگلیسی آن می‌باشد.

حداقل نمره در آزمون آلس (ALES)

نمره آزمون آلس از ۱۰۰ می­باشد و دانشگاههای ترکیه حداقل نمره قبولی را بر اساس آیین نامه داخلی خودشان تعیین میکنند. اکثر دانشگاهها برای شرکت کنندگان خارجی فقط حق شرکت در آزمون را کف قرار داده و نمره­ای مد نظر قرار نمی­دهند و برخی نمره ۵۵٫ ولی چیزی که عیان است هنگام رقابت جهت اخذ پذیرش بین خارجیها، نمره­ های بالا شانس بیشتری دارند. مثلا اگر دانشگاه اژه، ۲ نفر ظرفیت در رشته عمران (ارشد) داشته باشد و شرکت کنندگان در این رشته و مقطع ۳ نفر باشند، ۲ نفر با نمره بالا شانس قبولی بیشتری دارند. البته ناگفته نماند که معدل، رزومه و مدارک زبان امتیاز مازاد و یا مثبتی خواهد داشت.

آزمون TOEFL چیست؟
بخوان

ثبت نام در آزمون ALES

ثبت نام و شرکت در این آزمون برای تمامی متقاضیان امکان پذیر می باشد،امکان شرکت در آزمون در شهر وان(به دلیل نزدیک بودن به ایران) برای متقاضیان میسر می باشد.

جهت ثبت نام در این آزمون با ما در ارتباط باشید.

آزمون

ALESآزمونآلسثبت نام آزمون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *