دانشگاه تبریز و دانشگاه‌های ترکیه 80 تفاهم‌نامه همکاری مشترک دارند

دانشگاه تبریز

مدیر علمی و همکاری های بین المللی دانشگاه تبریز در گفت‌وگو با آناتولی از 80 تفاهم نامه همکاری بین این دانشگاه و دانشگاه های ترکیه خبر داد

دکتر سعید شجاعی مدیر علمی و همکاری های بین المللی دانشگاه تبریز در مصاحبه با آناتولی گفت: دانشگاه تبریز 200 تفاهم نامه با دانشگاه های دنیا دارد که از این بین 80 تفاهم نامه با دانشگاه های ترکیه است.

وی درباره همکاری با دانشگاه های ترکیه توضیح داد: ما مبادله استاد و دانشجو بر اساس طرح اروپایی مبادله استاد و دانشجو «اراسموس پلاس» را داریم. همچنین طرحی با عنوان مبادله استاد و دانشجو مولانا نیز داریم که بین ما و دانشگاه های ترکیه برقرار است.

به گفته شجاعی این دانشگاه با دانشگاه های آنکارا، آتاتورک ارزروم، غازی آنکارا، آیدین استانبول و… تفاهم نامه همکاری دارد.

همچنین مدیر همکاری های بین المللی دانشگاه تبریز از برگزاری کارگاه بین المللی سازی دانشگاه ها خبر داد و گفت: این کارگاه امروز با حضور مصطفی آیدین، موسس دانشگاه آیدین استانبول و رئیس اتحادیه دانشگاه‌های اوراسیا در دانشگاه تبریز برگزار شد.

دانشگاه تبریز با داشتن بیش از 21 دانشکده، چندین پژوهشکده و گروه پژوهشی، قطب علمی، 800 نفر عضو هیات علمی، بیش از 24 هزار نفر دانشجو و 457 هزار مترمربع فضای آموزشی، کمک آموزشی و پژوهشی و به جهت همجواری با دانشگاه های بزرگ کشورهای منطقه، به عنوان بزرگ ترین مرکز علمی غرب و شمال غرب ایران، عهده دار بخش بزرگی از مسئولیت تولید علم و فناوری و رقابت در عرصه های بین المللی است.

 

تسهیلات ویژه برای پژوهشگران خارجی در ترکیه
بخوان

اخبار

دانشگاه آنکارادانشگاه تبریزدانشگاه غازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *